شرکت آشیان آرای شرق

محصولات صنایع چوب فینگر جوینت آشیان آرای شرق

صنایع چوب فینگر جوینت

شرکت آشیان آرای شرق افتخار دارد یکی از اولین تولیدکنندگان چوب فینگرجوینت در ایران باشد این شرکت با داشتن ماشین آلات اتوماتیک فینگرجوینت چوب قادر به ارائه شمش چوب فینگر جوینت شده در ابعاد مختلف جهت مصارف ساختمانی و صنعتی می باشد .

 مشخصات فنی : چوب به دلیل طبیعی بودن همواره در معرض تنش های داخلی ناشی از تبخیر آب درونی می باشد که موجب ترک خوردن و پیچشش در چوب می شود . در سال های اخیر پژوهشگران راه حل جدیدی جهت رفع این مشکل ارائه نموده اند .

که عبارت است از تبدیل چوب به قطعات کوچکتر و اتصال مجدد آن با روش های صنعتی به هم می باشد البته اصول استفاده از این روش به قدیم باز می گردد که نجاران با استفاده از روش کام و زبانه کردن قطعات چوب را به هم متصل می نمودند ولی اینک این عمل توسط ماشین آلات صنعتی با شانه کردن چوب و پرس کردن قطعات به هم با چسب صورت می گیرد .

به روش فوق فینگر جوینت کردن یا به فارسی شانه کردن چوب می گویند .

چوب حاصل از این پروسه به هیچ وجه امکان پیچیدن و ترک خوردن را ندارد و به نسبت زیادی به عمر و استقامت چوب اضافه می گردد و همچنین برای تولیدکنندگان محترم درب باعث حذف شدن بخش نسبتاً زیادی از پروسه تولید درب شده که این امر از نیروی کارگری کاسته و از خواب سرمایه جلوگیری می کند .