انواع رویه های درب ضد سرقت

  • شهریور ۱۱, ۱۳۹۶

انواع رویه های درب ضد سرقت طرح ترک شامل موارد زیر است .

۱-رویه برجسته لوکس :

این نوع رویه ها از ام دی اف ۸یا ۱۰ میلیمتر با رویه چوب راش یا گردو و اضافه کردن و چسباندن پروفیل های روکش شده درست می گردد سپس رویه درب با رنگ پلی ارتان ویا پلی استر رنگ آمیزی می گردد؛معمولا”در دربهای ضد سرقت ترک رویه سمت داخل از نوع برجسته انتخاب می گردد.

درب ضد سرقت

۲-رویه برجسته اکونومی :

در این نوع رویه برجسته درب ضد سرقت ابتدا ام دی اف با روکش گردو راش یا گردو روکش شده پس قطعاتی از ام دی اف با طرحهای مختلفذ که با دستگاه سی ان سی طرح داده شده روی ام دی اف اصلی چسبانده می شود و رویه درب ضد سرقت با رنگ پلی ارتان یا پلی استر نقاشی می گردد.

ضخامت ام دی اف رویه درب در این حالت معمولا” ۸ میلیمتر است .

۳- رویه درب ضد سرقت سی ان سی :

روکش چوب در این نوع دربها ابتدا ام دی اف ۸ میلیمتر با روکش راش یا گردو روکش شده سپس در دستگاه سی ان سی طرحهای مختلف روی آن حکاکی میشود سپس رویه درب باریک پلی ارتان یا پلی استر نقاشی می گردد.

در سه نوع رویه فوق معمولا”طرح رویه درب سمت داخل ساختمان از نوع سی ان سی انتخاب میگردد

۴-رویه دربهای ضد سرقت نوع پی وی سی :

در این حالت ابتدا ام دی اف ۸میلیتری خام در دستگاه سی ان سی قرارگرفته و انواع طرحهای سی ان سی روی آن حکاکی می گرددسپس ام دی اف را در دستگاه ممبران پی وی سی که معمولا” دارای طرح چوب است پرس میگردد.

۵-رویه های درب ضد سرقت نوع ملامین “

ام دی اف این نوع رویه ها معمولا”دارای ضخامت ۵یا ۸ میلیمتر بوده که یک ورق نازک ملامین روی آن پرس می گرددسپس می توان روی داخل شیارها باریک رنگ شاپن پوشیده می شود .

مقایسه انواع رویه های درب ضد سرقت

در مقایسه ۵ نوع رویه ذکر شده فوق یا به اذعان نمودکه زیبایی رویه های فوق کاملا”سلیقه ای بوده و ممکن است هر کدام از آنها از نظر گروهی از افراد زیباتر بنظر بیاید ولی هر کدام از این رویه ها از نظر فنی دارای معایب و مزایای زیر است

۱-رویه های برجسته لوکس بدلیل برجستگی زیاد و طرحهای کلاسیک برای معماری ساختمانهای با طرح کلاسیک مناسب است و البته دارای قیمت بالا تری نیز می باشد .

۲- در صورتی که بودجه پروژه برای درب ضد سرقت برجسته لوکس کافی نباشد درب ضد سرقت برجسته اکونومی پیشنهاد می گردد .

۳-رویه های درب ضد سرقت سی ان سی برای پروژهای متوسط و طرحهای مدرن معماری پیشنهاد می گردد.

هر سه مورد رویه فوق بدلیل روکش چوب قابلیت رنگ شدن مجدد را دارد و چنانچه آسیبی به رویه درب ضد سرقت وارد آید امکان  رنگ آمیزی مجدد را دارد .

۴-رویه درب ضد سرقت پی وی سی و ملامین بدلیل داشتن رویه صنععتی امکان رنگ امیزی مجدد را ندارد و چنانچه آسیبی به رویه درب ضد سرقت وارد آید می بایستی رویه کلا”تعویض گردد ؛همچنین رویه درب ضد سرقت پی وی سی برای مناطق با دمای زیاد مانند جنوب کشور پیشنهاد نمی گردد چرا که امکان جدا شدن پی وی سی از ام دی اف در درجه حرارت بالا وجود دارد.